Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. 9. 2010

PROJEKT NA TÉMA ZDRAVÍ

 

Na začátku školního roku 2010/11 jsme se rozhodli vypracovat projekt v německém jazyce. Téma se mělo týkat probíraného učiva v naší učebnici. Lekce byla o nemocích, člověku a zdraví, a tak se i naše projekty ubíraly tímto směrem. Rozdělili jsme se do pěti skupin a každá skupina si vybrala jedno téma, o kterém chtěla v projektu psát a povídat. Pro svá povídáni jsme si vybrali témata o zdravé výživě, nemocích, těhotenství, kouření a tělo člověka. Celé tři hodiny jsme pracovali, vyhledávali informace a německá slovíčka, malovali na plakáty a připravovali si řeč k prezentaci našeho projektu.

 

 Obrazek

 

 Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

 

 

V úterý 14.9.2010 jsme si vyhradili hodinu pouze na seznamování ostatních spolužáků s naším projektem, na kterém jsme pracovali. V německém jazyce jsme o něm povídali a popisovali ho.

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 Obrazek

 

 

Obrazek

Obrazek

Myslím si, že se nám projekty a jejich prezentace zdařily a s výsledky našich prací můžeme být spokojeni. Témata byla zajímavá a nám všem blízká. Protože nás to všechny bavilo, chtěli bychom ještě někdy něco podobného uskutečnit.

Petra B.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

co mne zaujalo

Sedláček, 29. 9. 2010 16:10

Milí němčináři z 9. ročníku,
mluvit o kouření a popsat všechny škodliviny je jistě prospěšné v každém jazyce. Mně osobně se ale nejvíc líbila stránka o těhotenství. To je téma vskutku mezinárodní. A pod heslem: "je lépe mluvit o věcech než se stanou a ne až když se stanou". Mám z toho dobrý pocit. Držte se nastoupené cesty - kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem.
váš říďa

 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA