Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně

Dne 18. května 2017 jsme uspořádali jednodenní poznávací zájezd na Orlí hnízdo a do rakouského města Salzburg 18. května 2017.

Program zájezdu:

SALZBURG

1. DEN: Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Dopoledne přijedeme do Obersalzbergu - místa, kde měli za 2. světové války své vily němečtí prominenti Hitler, Borman a Göring. Odtud vyjedeme místními autobusy (ostatní nemají povolení) po úzké silnici pod horu Kehlstein s překrásnými výhledy na Berchtesgadenské Alpy. Vyjedeme speciálním výtahem ve skále až na nejvyšší bod (1 837 m n. m.), kde stojí tzv. Kehlsteinhaus - horská rezidence, kterou dostal Hitler jako dar ke svým 50. narozeninám. Zde budeme mít možnost procházky s nádherným rozhledem po okolí. Poté přejedeme autobusem k půvabnému jezeru Königsee, které trochu připomíná norské fjordy. Projedeme se lodí po jezeře se zastávkou u známého poutního kostelíka St. Bartholomä s možností občerstvení a relaxace. Odpoledne přejedeme do města Salzburg s krásným historickým jádrem města, které bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Čeká nás procházka městem kolem nejvýznamnějších památek - Dóm sv. Ruperta a Virgilia, benediktinský kostel sv. Petra, arcibiskupský palác Residenz, rodný dům W.A. Mozarta, turisticky oblíbená ulička Getreidegasse a další památky. Na závěr budeme mít volný čas na individuální procházku - náměstí Residenzplatz a Domplatz, obchůdky oblíbených módních značek v uličce Getreidegasse a další. V podvečerních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto: - doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů - služba průvodce po celou dobu zájezdu - informační materiál - komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto: - vstupné do navštívených objektů: cca 25 EUR pro studenty do 18 let

Poznámka: - cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků

 

stazeny-soubor.jpg

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA